239 відгуків
+380 (63) 841-92-72
Інтернет-магазин акумуляторів, мережевого і комп'ютерного обладнання, електротоварів | TIM Market

Акумуляторні батареї

Акумуляторні батареї: види і тонкощі вибору
Акумуляторна батарея (АКБ) використовується в якості автономного або аварійного джерела живлення. В основі її роботи знаходяться електротехнічні та хімічні процеси. Особливістю цього джерела живлення є можливість перезарядки, чого не можна сказати про гальванічних елементах.
Хімія АКБ
Найчастіше можна зустріти свинцево-кислотні АКБ з електричною напругою в 2, 4, 6 або 12 вольт. Залежно від використаного електроліту виділяють:
АКБ з рідким електролітом. Їх особливість в тому, що вони не є герметичними, тому при необхідності користувач зможе самостійно контролювати кількість і стан, в якому знаходиться електроліт і пластини. Періодично така акумуляторна батарея потребує доливанні електроліту, дистильованої води.
Клапанно-регульовані АКБ. Вони являють собою моноблоки, що виключають втручання користувачем, за винятком контролю за окисленням клем. Такі батареіполностью безпечні, так як не виділяють шкідливих речовин в навколишнє середовище. Крім цього, вони зручні в застосуванні.
Залежно від стану кислоти, клапанно-регульовані АКБ діляться на:
AGM - батарея, в якій електроліт знаходиться в скловолокнистих матах, розміщених між пластинами. Їх використовують для різних цілей (побутових, промислових), в тягових автомобілях. Акумулятор даного виду здатний витримати перегрів, короткі замикання, підвищені показники пускового струму.
GEL - електроліт має желеобразное стан. Щоб домогтися цього, він змішується з сполуками кремнію. Така батарея здатна витримувати численні перезарядки, а глибокий розряд акумулятора не впливає на його стан і роботу.
Найбільш популярними видами АКБ є 6 і 12 В моделі. Вони способи витримувати послідовне підвищення напруги.
Вартість АКБ залежить від ємності акумулятора і його виробника. Для планшетів, телефонів і інших портативних пристроїв підходять літій-полімерні і літій-іонні батареї, що робить їх вартість мінімальної, а саму батарею компактної. Рідше можна зустріти цинкові, нікелеві та інші елементи.
Яку АКБ підібрати для транспорту?
Вибираючи АКБ для електричного транспортного засобу, необхідно розуміти, що стандартний автомобільний акумулятор в даному випадку не підійде. У дизельних, бензинових автомобілях і тих, які працюють на газу, встановлюються стартерні батареї. В електромобілях для цього використовують тягові акумулятори.
Завдання стартерних батарей полягає в запуску двигуна і підтримки роботи бортових систем невеликої потужності. Для відновлення енергії в них використовується з'єднаний з двигуном генератор. А в електромобілі головним «паливом» є енергія, що генерується тяговим акумулятором.
Вибір батареї для джерела безперебійного живлення
Якщо необхідно придбати батарею для джерела безперебійного живлення, необхідно враховувати:
Напруга, яке вказує виробник в інструкції до батареї. Зазвичай для цих цілей використовують АКБ 12 В.
Ємність. Час резервування буде прямо пропорційно залежати від цього показника. Чим більше буде потужність обладнання, яке підключається до батареї, тим нижче виявиться час її роботи в автономному режимі.
Форм-фактор. Цей показник враховують у вбудованих акумуляторах. Він повинен відповідати їх габаритам.
Взаємозамінність. Даний показник відповідає за збереження джерела безперебійного живлення УПС.
У нашому інтернет-магазині ви можете купити всі види акумуляторів за доступною ціною. Ми працюємо безпосередньо з виробниками, тому гарантуємо якість і надійність обладнання.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner